Haber

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, kitapseverlerin yoğun ilgisiyle 2 yıl aradan sonra tamamlandı.

Yurt içi ve yurt dışından değerli yayıncı, yazar ve okurları ağırlayan, yüzlerce kültürel etkinliğe ve binlerce imza gününe ev sahipliği yapan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 3-11 Aralık tarihleri ​​arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kitapseverleri buluşturdu. 2 yılın ortasından sonra. “Kitap şehre dönüyor” sloganıyla  39. kez okurları ile buluşan fuarı 462.753 kişi ziyaret ederken, büyük buluşma edebiyat dünyasına önemli katkılar sağladı.

 

Kitapseverlerin çok sayıda yayınevini ortada bulduğu, indirimli kitaplar aldığı ve sevdiği yazarlarla tanışma fırsatı yakaladığı, kentin en değerli kültürel etkinliklerinden biri olan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 9 gün boyunca kitapseverleri bir araya getirdi.

 

Tüyap Fuarcılık Grubu’nun açıkladığı verilere göre Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı,   bu yıl 462.753 ziyaretçiyi 1000’in üzerinde yayınevi ile buluşturdu. Adil; 320’den fazla etkinliğe ve 2200’e yakın yazarın imza gününe ev sahipliği yaptı.

Tüyap Fuarcılık Kümesi’nin Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlediği 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın 11 Aralık Pazar günü saat 20:00’de sona erdiğini belirten Prof. Tüyap Fuarcılık Üretim A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Geçen yıl 2019 yılında düzenlediğimiz fuarı bu yıl ‘Kitap şehre dönüyor’ sloganıyla düzenledik. ‘Kitabın Sihirli Dünyası’ temasıyla düzenlediğimiz fuarımızda bu yıl özellikle fantastik edebiyat, bilimkurgu ve büyülü gerçekçiliğe odaklandık.

 

Türk edebiyatının değerli ve üretken yazarlarından biri, bu yılki fuarın onursal yazarı. Nazlı Eray Ersözlü sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yıl 462.753 kitapsever fuarımızı ziyaret etti. Fuarlarımızı okullarıyla birlikte ziyaret eden öğrenci sayısı 92.409’a ulaştı. Öğrencilerin fuarı ziyaretlerinde desteklerini esirgemeyen İstanbul Valiliği’ne, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve ailelerine teşekkür ederiz. İmza günleri ve etkinliklerde okurları ile buluşan tüm ziyaretçilerimize, yazarlarımıza, katılımcı yayınevlerimize ve sivil toplum kuruluşlarına da bir teşekkürü borç biliriz. Fuarlarımıza gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Önümüzdeki yıl 40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda tekrar buluşmak dileğiyle.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu