Haber

Stadyuma Halit Kıvanç’ın adı verildi

Kısa süre önce vefat eden emektar gazeteci ve SporSpikerin adı Halit Kıvanç İstanbul’da yaşayacak.

97 yaşında hayatını kaybeden usta gazeteci ve spor spikeri Halit Kıvanç’ın adı, İBB tarafından Gaziosmanpaşa’da inşa edilen bir stadyuma verilerek ölümsüzleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılından bu yana yapımı devam eden stadın adının ‘Halit Kıvanç Stadı’ olmasına karar verirken, stadın kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. Halit Kıvanç’ın oğlu Ümit Kıvanç ve eşi Bülbin Kıvanç, FIFA tarafından sahası onaylanan stadı ziyaret ederek mutluluklarını dile getirdi.

“ŞAKA OLARAK KABUL ETTİK” Halit Kıvanç’ın oğlu Ümit Kıvanç, stadın adını babasından almasını bir jest olarak kabul ettiklerini belirterek, “Bu stada babamın adının verilmesi bizi çok mutlu etti. bir yere isim verilecekse futbolla ilgili olması çok uygun olur.İkincisi de bölge stadı olması ve gençlik kulübü kullanacak, biz de memnunuz.Birçok kulübün kullanacak olması. Aynı zamanda burada sporcu yetiştirilebileceği anlamına da geliyor.Babam da Türkiye’de uzun yıllar futbola hizmet etmiş biri.Böyle bir ilişkiden güzel şeyler çıkabileceğini düşünüyorum.Bizi mutlu eden bir seçim olduğunu düşünüyorum. . Bunu bir jest olarak kabul ettik ve belediyemize teşekkürlerimizi ilettik” dedi. “KÜLTÜR VE SPOR ADAMI BU STADYUMDA YAŞAYACAK”

İBB Gençlik ve Spor Başkanı İlker Öztürk, “Avukat ve televizyon kişiliği olan Halit Kıvanç’ın adı çok değerli bir varlık. Rol model haline gelen Halit Kıvanç’ın adının çok değerli olması çok değerli” dedi. Türk milleti için bu stada emanet edilmiştir. Sayın liderimiz Ekrem İmamoğlu çok değerli bir kültürdür ve sporcunun adını bu statta yaşatacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu